KAŽDÝ MÁME V SRDCI
KUS SLOVENSKA

Vytvorili sme 7 limitovaných Šariš plechoviek, na ktorých sú zobrazené krásy z rôznych regiónov a kútov Slovenska. Nájdete na nich folklórne vzory, pamiatky a ďalšie jedinečné miesta. Krásu nášho piva Šariš tak nespoznáte len zvnútra, ale aj zvonka.

Otestujte sa

Ktorý kus Slovenska vo vás prevláda?

Aj keď pochádzate z jedného kúta Slovenska, v srdci ich môžete mať viac. Spravte si krátky test a my vám ukážeme, ktoré regióny sú vám najbližšie.

ZAČAŤ

Vitajte vo veľkom folklórnom teste so Šarišom

Srdcom západniar, východniar alebo Stredoslovák?. Vedomosti ti netreba, nechaj rozhodnúť svoje srdce, samo ťa najlepšie navedie k odpovediam. Zisti, ktorý kút Slovenska je ti najmilší.

Ktorý zo symbolov na našich plechovkách je vášmu srdcu najbližší?
Pri ktorom z tradičných výšivkových vzorov Vaše srdce poskočí od radosti?
Ktorý z našich tradičných krojov je vám najmilší?
Pri ktorej z nasledujúcich piesní vaše srdce pookreje?
Po ktorej z nasledujúcich lahôdok vám srdce piští?
Keď vám tieto dobroty nič nehovoria, vyberte si prosto to, čo vám ide do ucha.
Ktorý zo symbolov na našich plechovkách je vášmu srdcu najbližší?
Pri ktorom z tradičných výšivkových vzorov vaše srdce poskočí od radosti?
Ktorý z našich tradičných krojov je vám najmilší?
Pri ktorej z nasledujúcich piesní vaše srdce pookreje?
Po ktorej z nasledujúcich lahôdok vám srdce piští?
Keď vám tieto dobroty nič nehovoria, vyberte si prosto to, čo vám ide do ucha.
Musíš si zvoliť jednu z možností
Šariš 12
Šariš 10
Šariš 12
Šariš 10
Šariš 12
Šariš 10
Šariš tmavý

Plechovka inšpirovaná východným Slovenskom

V dizajne na plechovkách sme pre vás uchovali výber z krás východného Slovenska. Na zlatej Šariš dvanástke nájdete prekrásne kultúrne pamiatky: Drevený kostolík v Bodružale a Spišský hrad. Tie dopĺňajú majstrovské výšivkárske skvosty našich prastarých mám: prešovská výšivka so špirálovitými motívmi, soľnobanská čipka s dozdobenými okrajmi či výšivka z raslavických kabátcov. Prekrásnu prírodu nášho východu zastupujú skalnaté vrcholce Rysov, Kamzík či borovica limba.

Plechovka inšpirovaná východným Slovenskom

Šariš desiatka zasa necháva vyniknúť Popradskej veži na Kostole sv. Egídia, drevenej veži v Ladomirovej, dreveným kostolíkom z Bardejova či romantickej scenérii Štrbského plesa pod Soliskom. Z folklórnych motívov tu nájdete výšivku z oblasti Šariša či prvky z kežmarského kroja. To všetko stráži náš najikonickejší štít, vrch Slovákov — Kriváň. Jednoducho krásy folklóru, tradícií a prírody stredného Slovenska, zbalené na cesty. Objavte ich spolu s nami!

Plechovka inšpirovaná stredným Slovenskom

V dizajne na plechovkách sa ukrývajú motívy charakteristické pre región stredného Slovenska. Na zlatej Šariš dvanástke z kultúrnych pamiatok nájdete štiavnickú Kalváriu a stĺp na Trojičnom námestí, prekrásnu ľudovú architektúru z Čičmian či mohutný Oravský hrad. Kompozíciu dopĺňajú prvky z bohatého folklórneho dedičstva regiónu: geometrická výšivka z oblasti Žilinskej kotliny alebo rôzne čičmianske výšivky s charakteristikckým pravidelným tvarom. Z prírodných krás na nej môžete nájsť majestátny Ďumbier či medveďa hnedého, strážcu stredoslovenských lesov.

Plechovka inšpirovaná stredným Slovenskom

Šariš desiatka sa hrdí Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici či tradíciou detvianskych tancov. Nájdete tu vzory z bystrickej výšivky, ktorej dominujú prísne geometrické tvary kosoštvorca a trojuholníka, kvetové vzory z Horehronia alebo prekrásne paličkované čipky zo Starých Hôr. Z prírodných divov sme pre vás vybrali Demänovskú ľadovú jaskyňu, štiavnický tajch Počúvadlo a lesnú zver: sviňu divú a veveričku obyčajnú. Jednoducho krásy folklóru, kultúry a prírody stredného Slovenska, zbalené na cesty. Objavte ich spolu s nami!

Plechovka inšpirovaná západným Slovenskom

V dizajne sú ukryté charakteristiky, ktoré formujú tvár tohto regiónu už odnepamäti. Na zlatej Šariš dvanástke môžete z kultúrnych pamiatok nájsť napríklad piešťanského barlolámača, unikátny kolonádový most alebo majestátnu mohylu na Bradle od Dušana Jurkoviča, ktorá nesie večný odkaz M. R. Štefánika. Kompozíciu vhodne dopĺňajú prvky z krojov a ľudovej výšivky ako napríklad symetrická štvorcová výšivka z oblasti Bratislavy, výšivka z pánskych nohavíc typická pre oblasť Trenčína alebo piešťanská výšivka s florálnym motívom.

Plechovka inšpirovaná západným Slovenskom

Šariš desiatka sa hrdí krásnou architektúrou kúpeľného domu Hammam v Trenčianskych Tepliciach, Bazilikou svätého Mikuláša v Trnave a azda najkrajším romantickým zámkom na Slovensku — Bojnickým zámkom. Tieto monumenty vhodne dopĺňajú dekoratívna výšivka z oblasti Trnavy a bratislavská výšivka. Z prírodných krás sa na plechovke objavil Dunaj ako domovina pre množstvo vtákov a naša najmohutnejšia rieka. Jednoducho krásy folklóru, kultúry a prírody západného Slovenska, zbalené na cesty. Objavte ich spolu s nami!

Plechovka inšpirovaná folklórnou tradíciou Východnej

Na dizajn piva Šariš tmavý sa dostali motívy približujúce sviatok slovenského folklóru — festival vo Východnej. Grafiku festivalového areálu tu dopĺňa výšivkárske majstrovstvo z východoslovenského regiónu - kolísky piva Šariš. Nájdete tu niekoľko motívov z prešovskej výšivky a motívy z oblasti severného Šariša. Ak ste skutočným milovníkom slovenského folklóru, potom si festival vo Východnej rozhodne nesmiete nechať újsť. Bude tam samozrejme aj vaše obľúbené pivo a môžete sa tešiť na množstvo zábavy. Tento rok sa koná už 65. ročník s bohatým programom domácich aj zahraničných súborov a vy tam predsa nesmiete chýbať. Čakáme vás 4. – 7. 7. vo festivalovom areáli — do skorého videnia.

Pravidlá súťaže Všeobecné podmienky | Zásady ochrany osobných údajov
Všeobecné podmienky | Zásady ochrany osobných údajov | idesnapivo